עורך דין לענייני ביטוח לאומי

היכן ניתן למצוא עורך דין לענייני ביטוח לאומי?

רגע לפני שניגע בעיקר הנקודה הנוגעת בייצוגכם על ידי עורך דין לענייני ביטוח לאומי. נבהיר תחילה מהו אותו גוף ממסדי הנקרא ביטוח לאומי. מדובר בגוף ממשלתי שמטרתו לממש את כל הזכויות החברתיות של אזרחי המדינה המתממשת לרוב באמצעי תשלום לאזרח. מאז שנות ה- 60 התרחבו תחומי האחריות של הביטוח לאומי בדגש על מימוש זכויות סוציאליות המגיעות לאזרחי המדינה. אם כך נשאלת השאלה, מדוע צריך להסתייע בשרותיו של עורך דין לענייני ביטוח לאומי?,? התנהלות אל מול הממסד לביטוח לאומי, הינו בסופו של יום סבוכה ומלאת בירוקרטיה. אדם אשר נקלע לנכות בעקבות תאונה או מחלה בסופו של דבר נמצא ברגעים הקשים בחייו. עתידו לוטה בערפל, הוא כאוב וקרוביו מסייעים לו ככל האפשר. הוא צריך איש מקצוע שיעזור לו לממש את זכויותיו. יתרה מזאת, בסופו של דבר אותו אדם יצטרך להתייצב בפני הועדה הרפואית אשר מורכבת מרופאים ומנציג של המוסד לביטוח לאומי. הרופאים בוועדה בסופו של דבר חורצים את גורל זכויותיו, וזאת בהתאם לחוק הביטוח הלאומי, תקנות, חוזרים וכו'. לאדם שאינו עורך דין ביטוח לאומי ואין לו את הניסיון שיש לעורך דין ביטוח לאומי לא יכול לדעת מה לטעון (ומה לא לטעון) בפני הועדה הרפואית כדי לממש את זכויותיו. הניסיון מראה כי ייצוג על ידי עורך דין ביטוח לאומי מבטיח מימוש זכויותיו נרחב יותר לעומת ייצוג שלא באמצעות עורך דין ביטוח לאומי.

כיצד תוכלו להיעזר בשרותיו של עורך דין לענייני ביטוח לאומי?

כמו שאומרים, שלא נצטרך, אך ישנם מקרים לא מעטים בהם כמעט כל אזרח במדינת ישראל זקוק להסתייע בעזרתו של הממסד לביטוח לאומי, שהינה ברוב המקרים התנהלות סבוכה קשה מתישה ומלאת ביורוקרטיה. אך רגע לפני שתאמרו נואש, זאת בדיוק הנקודה שבה מומלץ מאד להסתייע בשרותיו של עורך דין לענייני ביטוח לאומי. מהם עיקרי הזכויות המגיעות לכם, הינה בקצרה כמה מהם:

  • קצבת נכות מעבודה – ישנם לא מעט מקרים בהם אנשים נפגעים ונפצעים במקום עבודתם או בדרך אל מקום עבודתם או בדרכם חזרה ממנה. כאשר זה קורה מחויב ביטוח לאומי לשלם לעובדים דמי פגיעה שהם מחליפים את ימי המחלה של העובד. כמו כן זכאי העובד שנפגע לבדיקת אחוזי נכות ע"י ועדה רפואית ובהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לו כך יהיה זכאי העובד לפיצוי. לדוגמא, מ-9% ועד 19% יזכה העובד במענק חד פעמי. ככל שאחוזי הנכות שנקבעו לו גבוהים מ-20%, כך יהיה זכאי העובד לקצבה חודשית.
  • קצבת ילד נכה – אם ישנו במשפחתכם ילד פגוע פיסית או נפשית, מחויב ביטוח לאומי לשלם בגין אותו ילד קצבת ילד נכה עד להגיעם לגיל- 18. עיקר המחלות המוגדרות בתחום קצבה זו הם ילדים הנמצאים הרצף האוטיסטי, ילדים פגועי שיתוק מוחין, אלרגיות, בעיות דיבור, מחלות נפש ועוד.
  • קצבת נכות כללית – כל אזרח מגיל 18 ועד גיל פרישה אשר בעקבות נכותו מצוי באובדן כושר עבודה ומתקשה להתפרנס, זכאי לקצבת נכות כללית. הקצבה מותנית בקיומם של כמה תנאים שהעיקריים בהם הם נכות רפואית (60% או 40% אם על ליקוי מסוים נקבעה נכות בשיעור של 25% לפחות), היעדר יכולת להשתכר ב-50% לפחות, דרגת אי-כושר בשיעור של 60% לפחות – התנאי האחרון הוא בעצם זה הקובע מה יהיה גובה הקצבה החודשית.
  • קצבת שירותים מיוחדים או קצבת סיעוד – הינה קצבה המיועדת עבור אותם אלו המתקשים לתפקד לבדם וזקוקים לעזרתו התמידית של אדם אחר.

מדוע להיעזר בעורך דין ביטוח לאומי ולא בתאגיד העוסק במימוש זכויות רפואיות?

קיימות בישראל כמה תאגידים העוסקים במימוש זכויות רפואיות. חברות אלה כמובן אינן מעניקות שירות משפטי אלא מעניקות סיוע במילוי הטפסים וארגון המסמכים הרפואיים לפני הועדה הרפואית. חברות אלה לא מעניקות את השירות המשמעותי ביותר שעורך דין ביטוח לאומי יכול להעניק ללקוחותיו – ייצוג בפני הועדות הרפואיות. בהתאם לפסיקת בג"צ, התאגידים העוסקים במימוש זכויות אינם יכולים להתייצב עם הנפגע בוועדה הרפואית ולטעון טענות בפני הועדה הרפואית. האם הייתם ממליצים לקרוביכם לייצג את עצמם בבית משפט ללא סיוע של עורך דין? תשובה זו רלוונטית גם ביחס לוועדות הרפואיות שכן הועדות הרפואיות הן אינסטציה משפטית לכל דבר ועניין! בלא מעט פעמים ההבדל בין קבלת זכויות ואי קבלתן מצוי בטענות המושמעות בוועדות הרפואיות.

לקבל ליווי מקצועי מאת המומחים

מחד גיסא על פניו התנהלות תקינה הינה מתן זכויות סוציאליות מוענקות לכל אזרח במדינת ישראל ומתורגמות בדרך כלל על יד קצבאות שונות, כגון קצבת נכות כללית, קצבת ילד נכה, קצבת סיעוד ועוד על זה הדרך. מאידך גיסא כמעט ולא קיים אזרח במדינת ישראל אשר הזדקק לשרותיי הביטוח הלאומי בכדי לממש את זכויותיו, אשר לעיתים גם אינן יודעות לכלל הציבור, להתקבל בהתנהלות ביורוקרטית סבוכה ומתישה. משום כך יש להיעזר במקרים מסוג אלו בעורך דין בקיא ומנוסה בהתנהלות הנכונה אל ממסד הביטוח הלאומי, והוא מקצועי ומנוסה. זקוקים לעורך דין לענייני ביטוח לאומי שיעזור גם לכם? משרדו של עורך הדין ליאור פלוטניק מתמחה בייצוג מבוטחים רבים והינו בעל ניסיון רב בהם הופיע לא אחת בפני ועדות רפואיות של הביטוח הלאומי. כנסו לאתר הבית והשאירו כבר עכשיו פרטים לחזרה.

 

עורך דין ביטוח לאומי

עורך דין לענייני ביטוח לאומי
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

לקביעת פגישת ייעוץ

זקוקים לייעוץ משפטי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן